DMT yra pati stipriausia žinoma psichotropinė medžiaga žmonijai
Filosofas, etnobotanikas Terence Mckenna išbandęs daugybę psichodelikų mano, kad nėra galingesnio haliucinogeno kaip DMT – „Jis yra labiausiai sudėtingas, nušviečiantis, stulbinantis, baisiausias, džiaugsmingiausias ir keisčiausias dalykas pasaulyje. Nenorių nieko įbauginti, tačiau tai yra pačios keisčiausios, neįtikėtino grožio ir galybės dimencijos. Žmonės turėtų būti atsargus”
Dimetiltriptaminas tik palyginus neseniai buvo atrastas ir susintetintas, tačiau pirmieji pradėjo vartoti ayahuaską, mišinį iš augalų turinčių DMT (Mimosa hostilis) ir neleidžiančių jam suskilti virškinamajame trakte (Banisteriopsis caapi) pietų Amerikos gentys. Ją jau tūkstantmečius vartoja siekiant sukelti ekstazine, transo būseną, bendrauti su dvasiomis. Įdomiausia tai kad DMT natūraliai gaminasi visų žinduolių, žmonių organizmuose, kankorėžinėje liaukoje ir aptinkamas daugelyje augalų, net labai pasaulyje ir Lietuvoje paplitusiuose augaluose tokiuose kaip vandeninis strypinis, nendrinis dryžutis ir nendrėse. Jis išsiskyria užmingant, sapnuojant ir o taip pat prieš mirštant, patyriant klinikinės mirties fenomeną. Mokslininkas Rick Strassman tyrinėjantis psichoaktyvių medžiagų poveikį žmonėms. Tirdamas DMT poveikį buvo 60 savanorių suleidęs 400 dozių šios medžiagos Savanoriai pranešė matę intensyvias haliucinacijas, spalvota geometriją, fraktalus. Kai kurie pranešė apie haliucinacijas primenančios artėjančia mirties būseną. Daug kas kontaktavo su mąstančiomis būtybėmis (sudaryti iš ryškių spalvų fraktalų, spalvotos geometrijos), ateiviais ir patekdavo į aukštą technologinę aplinką, kosmosą ir t.t
Galima vartoti kaip minėjau tiesiog gėrimą pagaminta iš DMT turinčių ir MAOi neleidžiančių jam suskilti virškinamajame trakte augalų. Išgryninta DMT tai pat galima rūkyti – poveikis pats stipriausias tačiau trunka tik 5 minutes, ayahuaska 15min. Reikalingos labai mažos dozės, užtenka 50mg, kad jus išautų į tą kosmosą. Triptaminų klasės haliucinogenai sukelia stipriausias haliucinacijas, tačiau net magiški grybai neprilygsta DMT, ką čia jau kalbėti apie LSD ar kanapes. Nėra žalingo poveikio, žinoma blogai pasiruošus intensyvus vaizdiniai gali šokiruoti. Kaip ir minėjau tai labai stiprus narkotikas. Nepasiruošęs gali patirti paniką, baimę, o patyręs ir pasiruošęs žmogus, šamanas patyria laimę, ekstazę ir nušvitimą. Jie net gali padėti atsikratyti ego neurozių, suvokti savo klaidas, sustiprinti ryšius su gamta ir bendruomene.
Gydytojas Dr. Charles Grob teigia, kad ayahuaska gali būti naudojamas kaip antidepresantas, nes padidina serotonino kiekį. Gydytojas Dr. Gabor Maté sako, kad ayahuaska galima gydyti narkotine priklausomybęs taip kaip tai daro ir narkotikas ibogainas. DMT ir kvaitulinis šalavijas yra patys saugiausi narkotikai žmonių sveikatai ir stipriausi, reikalaujantis mažu dozių, niekas dar neperdozavo nuo jų. Tačiau absurdiški įstatymai draudžia medžiagą, kuri natūraliai gaminasi mūsų kūnuose – nors patys blogiausi narkotikai alkoholis, cukrus, tabakas ir kava yra legalus ir reklamuojami, nors jie ir kelia daug žalos, masiškai mirštama nuo jų vartojimo. Bet valdžia priėjo liepto galą su DMT – nesugebės uždrausti šio narkotiko turinčius augalus…
Taigi kiek žiūrėjau internete radau augalų kurie turi DMT, yra nereguliuojami, galintis augti Lietuvos klimate ar plačiai paplitę šioje šalyje:
Nendrinis dryžutis(phalaris arundinacea) yra labiausiai paplitęs augalas Žemėje. Šios žolės galite rasti bet kurioje pievoje. Jose aptikti DMT, 5-MeO-DMT alkaloidai (Smith 1977)
Vandeninis strypinis(phalaris aquatica) irgi plačiai paplitęs augalas ir laikomas geresnių DMT šaltiniu, ypač AQ1 rūšis, kurioje buvo aptiktas 1% dmt. Pasak kitų tyrimų: DMT – 0.100%, 5-MeO-DMT – 0.022% , 5-OH-DMT – 0.005% (Erowid).
Paprastoji nendrė(Phragmites australis) masiškai auga prie vandens telkinių, ežerų. Jos galėtų būti ayahuaskos analogu. Stambiose šaknyse, kurios beje tinka ir maistui, aptikta alkaloidų N,N-DMT, 5-MeO-DMT, bufotenino and gramino. Alkaloidų kiekis didžiausias kai šaknys yra panardintos vandenyje.
Gigantiškoji nendrė(arundo donax) irgi auga prie vandens telkinių, naudojamas kaip biokuras. Nustatyta, kad šakniastiebiai turi 0.0057% DMT, 0.026% bufotenine, 0.0023% 5-MeO-MMT. Turi ir nepageidaujamo bufotenidino.
Trumpaspyglis strypinis(phalaris brachystachys) irgi plačiai pievose paplitęs vienmetis augalas, dažniausiai pasitaikantis Portugalijoje, Kanarų salose. Augimo sąlygos panašios į vandeninio strypainio, bet turi būti apsaugotas nuo sunkaus šalčio. Buvo nustatyta, kad bent vienas augalo mėginys turėjo iki 3 % alkaloidų ir N,N-DMT buvo beveik vienintėlis alkaloidas (Festi&Samorini, 1994).
Desmanthus illinoensis yra daugiametis Šiaurės Amerikos augalas, bet šis krūmas buvo sėkmingai kultivuojamas ir Lietuvoje. Turi maždaug 0,34% N, N-dimetiltriptamino (DMT) medžio žievėje.
VIDEO: