Mokslininkai ragina pamiršti liemenėles – daugiau žalos nei naudos

Nukarusios krūtys – tai tikriausiai kiekvienos moters siaubas, tačiau daugelis jų nė nenutuokia, kad liemenėlės nešiojimas daro krūtims daugiau žalos nei naudos, rašė returntonow.net.

 

Mokslininkai teigia, kad liemenėlės kenkia krūtims
©Scarlett (CC BY 2.0) | commons.wikimedia.org

 

Moterys tikisi, kad nešiodamos šį drabužį pagerins krūtų formą ir padės joms nenukarti. Be to, daugelis jų liemenėles dėvi dėl to, kad viešumoje be šio rūbo jaustųsi nejaukiai.

Visgi, pasak prancūzų profesoriaus Jeano Denio Rouillono, vertėtų atsisakyti krūtis prilaikančio apatinio rūbo. Mat dažnai dailiosios lyties atstovės išsirenka netinkamą liemenėlę, o tai labai kenkia krūtims. Profesorius nustatė, kad liemenėlė gali iškreipti natūralią krūtinės formą bei susilpninti raumenis, kurie padeda krūtims išlikti stangriomis.

Na, o didesnį biustą turinčioms moterims, pastarasis rūbas visai nepadeda sumažinti nugaros skausmo, o atvirkščiai – gali jį tik padidinti. J.D.Rouillonas net 15 metų tyrinėjo moterų krūtų pakitimus ir jų formas. Pasak jo, moterys, atsisakiusios nešioti liemenėles, galėjo džiaugtis gerokai stangresnėmis krūtimis bei pagerėjusiu kvėpavimo procesu.

28-erių metų mergina, savanoriavusi tyrime, teigė, kad jau du metus nenešioja liemenėlės ir džiaugiasi tuo, kad palengvėjo jos judėjimas, pagerėjo kvėpavimas, o nugaros skausmas taip pat sumažėjo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top